Agnieszka Foltyn /NZ/NO/PL/

mishifoltyn.tumblr.com

POPCORN 

Performatīva iejaukšanās Rojas filmu festivāla atbalstam. POPCORN iezīmē saikni starp Rojas kā maza zvejnieku ciemata vēsturi un tās lomu mūsdienu dzīvē apvienojot tos ar viesmīlības mākslu. Vietējie aktieri, kuri simbolizē saikni ar vēsturi, veica pakalpojumu (varbūt arī nevajadzīgu), kā acīmredzami pietrūka brīvdabas filmu festivālā un kas bieži tiek uzskatīts par pašsaprotamu citās filmu vidēs. POPCORN savā DIY estētikā izjauc kapitālisma vizuālo valodu un lielā mērā paļaujas uz sabiedrības pagaidu iesaistīšanās formām, lai veidotu attiecības starp paaudzēm, attālumu un laiku. POPCORN ieguva formu, pateicoties saviem palīgiem no vietējās vides un viņu autentiskajām saitēm ar Rojas reālo dzīvi un mantojumu.

Delfu orākuls

Delfu orākuls ir performatīva iejaukšanās mītiskos pareģojumos. Virspriesterieni Pītiju un viņas līdzgaitnieci, Apolona augstāko priesterieni,  intīmā vidē ieskauj vēsturiski simboliski, vietējie augi, kur katram apmeklētājam tiek sniegts individuāls  pareģojuma stāstījums. Projektā tiek apspēlēts simbolikas un kolektīvās atmiņas savijums, izmantojot cilvēces kolektīvo mītu, leģendu un tautas teikas.

Agnieszka Foltyn ir starpdisciplināra māksliniece un kuratore, kas dzīvo un strādā Tronheimā. Viņas mākslinieciskās prakses centrā ir afektīvas attiecības starp laiku, atmiņu, telpu un pieredzi. Viņa pēta mākslinieciskās iejaukšanās iespēju spektru publiskajā, daļēji publiskajā un privātajā sfērā, nepārtraukti veidojot dialogu par mākslu dažādos medijos, formās, telpās un mirkļos.