Andris Landaus and Gundega Evelone /LV/

www.gundegaevelone.berta.me
https://landaus.wordpress.com/author/landaus

„Mistifikācija ”Ocean Hill 3””

Vides instalācijas 3 fragmenti (5x150x100m, koks, plēve, krāsa),
3 novērošanas stacijas (0,5×0,5×0,5m, saplāksnis, organiskais stikls, pvc, krāsa).

Mākslinieku pāris piedāvā iztēloties vīziju, kā Rojā piestājis pasaulē lielākais tūristu prāmis – fiktīvais „Ocean Hill 3”, kas līdzinās šī brīža lielākajiem izklaides  kuģiem. 

2000. gadu sākumā Rojas ostā ar vērienu tika uzbūvēta piestātne, kura uzņemtu tūristu kuģus no tuvējām valstīm. Diemžēl Roju apmeklēja tikai viens prāmis, un projekts tika slēgts. Darba autori aicina nenorakstīt šo grandiozo ideju un ar monumentālu vides gleznojumu palīdzību pārdroši vizualizēt – kā būtu, ja būtu. Ja Rojā piestātu varenais „Ocean Hill 3”, kurā kā 6229 pasažieriem (līdzīgi kā uz reālā pasaules lielākā atrakciju kuģa „Allure of the seas”) vietas pietiktu visiem Rojas un pat apkārtējo ciemu iedzīvotājiem. Kuģis būtu lielāks par pašu piestātni un augstākajām Rojas ēkām. Tā kā tas ir pašpietiekams, uz tā pat varētu pārcelties uz dzīvi, kura kā jau uz prāmja būtu nebeidzamu izklaižu un prieku pilna.  „Ocean Hill 3” ir gulbja balts sapnis par labāku eksistenci un paradīzi zemes (jūras) virsū.

Sekojot grafiskajām instrukcijām un ieskatoties 3 novērošanas stacijās, skatītājs var redzēt ne vien perspektīvi pareizi apvienotas visas gleznojuma daļas, bet arī prāmi „Ocean Hill 3” mērogā pret apkārtējo vidi.