Jamie Allen /CA/CH/

http://www.jamieallen.com/

Kur tu ej, tur tu esi

“Darbs, ko es veicu, bija gan sava veida pētījums par dažādiem Rojas apkaimes torņiem un “sektora vaduguns” torņa modeļa izveide mērogā, kuru navigācijai izmanto kuģi, gan bija saistīts ar to, kā “tornis” ir kļuvis par sava veida divējādu orientāciju un informācijas arhitektūru, jo īpaši piekrastes reģionos, piemēram, Rojā.

Ideju iedvesmoja fakts, ka ir dažas telekomunikāciju torņi Rojā, kas, neraugoties uz to relatīvi “augsto tehnoloģiju” orientāciju uz mikroviļņu un īso viļņu telekomunikācijām, joprojām tiek izmantoti kā laivu orientieri (t. i., tie rindojas kopā ar citiem torņiem, lai veidotu  sava veida saskaņotu līniju gar krastu). Ostas kapteinis bija diezgan lepns par šo “divējādo izmantošanu” – orientācijas un telekomunikāciju nolūkiem, ko nodrošina jaunais “Bites” un vecākais ‘sektora vaduguns’ tornis, kas atrodas ostā.

Sektora vaduguns tornis, ko es uzbūvēju ir mērogā 10:1, un tas ir paredzēts kā sava veida atspulgs šķietami patvaļīgam torņu izvietojumam – tas būtībā ir navigācijas tornis uz riteņiem. To cilvēki var pārvietot uz jebkuru vietu, ieslēgt gaismas un palīdzēt citiem, kas saprot “sektora vaduguns” jēdzienu (trīs krāsainas gaismas, kas norāda  trīs leņķa sektorus torņa priekšā), atrast ceļu.

Jamie Allen ir Kanādā dzimis pētnieks, mākslinieks, dizainers un pasniedzējs, kuru interesē kultūras un sabiedrības, un tas, ko tehnoloģijas mums māca par to, kas mēs esam kā indivīdi. Viņam patīk radīt lietas ar galvu un rokām, viņš ir bijis elektronikas inženieris, polimēru ķīmiķis un dizainers. Šobrīd Džeimijs ir Critical Media Lab Basel vadošais pētnieks.