Karla Kracht /DE/ES/

http://karlakracht.com/

kiberdieviete  # 5 roja. Karla Kracht /DE/
http://www.zoomwooz.com/
http://www.karlakracht.com/

“Gatavojies sastapt laika gaitā aizmirstu vietu. Vietu, kas laika gaitā pārveidota, vietu, kur tagadne, pagātne un nākotne saplūst, dodot vietu pusrobotu, puscilvēkveidīgām būtnēm.

Gari, kas dzimuši arhaiskā pasaulē, pateicoties gadsimtu gaitai un mūsu palīdzībai – sasniedz tehnoloģisku vienreizīgumu, vai arī iemācās, kā būt saprātīgākiem par mums pašiem, kas galu galā ir viens un tas pats..

Tagad viņi mūs redz no citas vietas. No ne-vietas, kas nav vieta. kas ļauj viņiem dzīvot jaunu dzīvi, lai nekaunīgi stāstītu mums par mūsu sabiedrību, it kā mēs skatītos uz to caur greizajiem spoguļiem. Par mūsu bailēm, cerībām, sapņiem un murgiem, par to, kādi mēs bijām un kādi būsim… Nākotne, mūsu nākotne veidojusies, pateicoties mūsu pagātnei. Un tagadne. Mūsu tagadne. Jūsu tagadne un varbūt pat viņu tagadne.

Balstoties vietējos elementos, stāstos, zīmēs, vēsturē, dziesmās, tradīcijās un rituālos no reiz zināmām un tagad pamestām vietām, šīs dievietes tiek konstruētas vai, labāk sakot, atdzimst no jauna, kultūrā, kurā mēs dzīvojam. Tieši šeit tās iegūst īpašu nozīmi katram no mums, konfrontējot mūsu tagadni ar mūsu pirmsākumiem.

Šī, Rojā radītā, ir pirmā trīsdimensiju dieviete no sērijas, kas tiek veidota gandrīz visā pasaulē.”

Karla Kracht ir māksliniece, kas miksē ilustrācijas, animācijas, video un performances, lai radītu telpu piepildošas izrādes un instalācijas, kas runā par mūsdienu sabiedrību, iedomātu nākotni un politiskiem jautājumiem. Ļoti nozīmīgi ir viņas savdabīgie personāži, kas ataino sabiedrības aizkulises.