L.S. /CH/, (Grégory Sugnaux and Vicente Lesser)

www.gregorysugnaux.ch
http://vicentelesser.tumblr.com/

Situācijas

Betons, atrasti priekšmeti.

“Nepabeigtas vai ēku drupas mums abiem radīja satriecošu iespaidu, kad mēs ieradāmies Latvijā. Mums patika drupu estētika un noslēpumainība, kas no tām rodas. Šīs arhitektūras paliekas ir kā aizgājušo laiku sapņi. Mēs atradām lielu teritoriju, kur ēkas bija sagrautas, un mēs, kā divi arheologi, cerot atrast aizmirstu skaistumu, sākām strādāt šajā laukā un rakt. Atlasījām tur labākos gabalus un tad mēs izveidojām 6 betona balstus no tā materiāla, ko atradām. Uz balstiem nav jāraugās kā pjedestāliem, bet kā uz pašas skulptūras daļu. Mākslas darbs radās, apvienojot atbalstu un materiālu, ko atradām drupās.”

Grégory Sugnaux dzīvo un strādā Parīzē un Freiburgā. Viņa darbs galvenokārt ir vērsts uz tēlniecības un glezniecības procesiem,  regulāri aplūkojot attiecības starp pētījumu un objektu, izpēti un rezultātu, ideju un materiālu.

Vicente Lesser savos darbos pievēršas pilsētvides mantojumam. Viņa metodoloģija attīstās pastaigās, vērojot pilsētas un vides ietekmi uz iedzīvotājiem un to darbībām.