Petr Laden AND Masha Fomenko /Great Circus of Failure/ /RU/

www.greatcircusoffailure.com

Laipni lūdzam Rojā ir interaktīvs uzvedums, kas kopā ar vietējo sabiedrību tika veidots rezidences laikā Rojas mākslas laboratorijā 2019. gada jūlijā-augustā Latvijā.

Romantisks ceļojums pa labi pazīstamām un ļoti slepenām Rojas vietām. Pilsētas karte, kuras pamatā ir personiski iemiesota pieredze, sarunas ar Rojas kopienas pārstāvjiem, būšana kopā ar vietējo dabu un rituāliem, atmiņām par pagātni un iedomātu tagadni. Visi tie pārstrādāti nelielā, maigā dzīvespriecīgas līdzāspastāvēšanas situācijā uz skatuves: spēlējoties, dejojot, skrienot, mēģinot veidot lietas un sazinoties. Performancei bija vairāki vienlaikus notiekošie slāņi: balss stāstījums, kuru ieslēdza auditorija, izmantojot īpašu konstruētu ierīci, izpildītāji un to mijiedarbības ar apmeklētājiem, objektu un rekvizītu aktivizēšana.

Great Circus of Failure (Brīnišķīgās izgāšanās cirks) 2018. gada pavasarī dibināja Masha Fomenko un Petr Laden. Strādājot ar interaktīvām izrādēm un jaunajiem medijiem, mākslinieki pēta koprades formas un trauslās līdzāspastāvēšanas telpu.