ROGER CLARKE /UK/

www.rogerclarke.net

Skaņuplašu spēlētāju orķestra performance Rojas Kultūras centrā

Roger Clarke performēja ar savu “Skaņuplašu spēlētāju orķestri” latviešu mēmajai, melnbaltajai filmai, kas tika rādīta tajā pašā laikā. “Skaņuplašu spēlētāju orķestris” ir plašu spēlētāju, atskaņotāju un pēc pasūtījuma izgatavotu vinila plašu kopiju performatīva instalācija. Skaņdarbi tika radīti, izmantojot šo speciāli izgatavoto vinila plati, kas ierakstīta slavenajā “Abbey Road Studios” un iespiesta “Vinyl Factory” Londonā.

Skulptūra – Rojas  statiskā /ripojošā virsotne

Šī skulptūra ir radīta uz vertikālas ass, formējot apjomu. Formas darbības pamatā  ir rotējošs vilciņš, kas kādreiz bija ļoti populāra bērnu rotaļlieta, vai boja, kas darbojas kā noenkurots pludiņš un kalpo kā navigācijas zīme, lai norādītu uz pietauvošanās vietu vai arī sēkļu bīstamību.

Atklāšanas vakarā skulptūra tika atbrīvota no konstrukcijas, kura bija nepieciešama tās izveidei, un tika brīvi ripināta apkārt.

Roger Clark ir tēlnieks, kurš strādā ar dažādiem materiāliem. Laika gaitā viņa darbi ir attīstījušies no īpaši vietai izgatavotām instalācijām līdz lieliem molekulāriem objektiem un skulptūrām, kuras var ripināt vai griezt.