Vasili Macharadze /GEO/DE/

https://wasso.de

Infra-bāka 

Gaismas instalācija/ iejaukšanās.

“Būt klāt nozīmē sagremot pagātni, pat ja tevi izaicina kāds no tiem, kurus grūti uzveikt. Un var būt, ka pat ar visiem ideoloģiskajiem koplektiem un papildus tabletēm, lai nesāpīgi aizmirstos, mēs atrodam sevi  pilnīgi atsvešinājušos no nesenās pagātnes. Vēsture maskējas draudošā tumsā, varbūt iedomātā, varbūt reālā, bet vienmēr elpu aizraujošā. Vai tās būtu betona atliekas mežā, mīnas jūrā, vai neskaidras struktūras starp tām, tās vienmēr apgādātas ar negaidītu šoka sajūtu, kad esi nokļuvis to priekšā. Un, iespējams,  mums palikusi tikai šī sajūta, ka, tikai ar pāris digitāliem rīkiem esam spējīgi attēlot atlikušās saites zaudētajiem sakariem. 

Objekts ir autonoma infrasarkanās gaismas instalācija novietota uz torņa, kas palicis no pirmā pasaules kara. Uzlādēta dienas laikā, tā izstaro neredzamu gaismas signālu naktī, ko nav iespējams atklāt ar neapbruņotu aci, bet tikai ar digitālajām kamerām vai mobilajiem tālruņiem..”

Vasili Macharadze projekti pārsvarā ir vērsti dažos līmeņos, uz antitētisku objektu (piemēram, publiskas idiomas un privātās sajūtas, mākslinieks un skatītājs) krustpunktu un to kombinācijas rezultātā iegūto īpašību izpēti, veidojot jauno iespējamo saskarsmju kopumu, kas varbūt vairāk reaģē uz mūsu vajadzībām mūsdienās. Gruzijā dzimušais Vasili Macharadze dzīvo un strādā Vācijā.